Certyfikat CE – ETA
Europejska Ocena Techniczna (ETA), wydawana jest przez Instytut Techniki Budowlanej, członka Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA).
ETA jest udokumentowaną oceną właściwości użytkowych wyrobu budowlanego w odniesieniu do jego kluczowych cech, zgodnie z deklarowanym zastosowaniem oraz Europejskim Dokumentem Oceny. Stanowi podstawę do sporządzenia Deklaracji Właściwości Użytkowych i umożliwia wprowadzenie wyrobu na rynek europejski z oznakowaniem CE.
Certyfikat potwierdza zgodność produktów Alsanit z europejskimi normami, umożliwiając ich swobodną sprzedaż na rynkach UE. To dodatkowy dowód jakości i zaufania, co wzmacnia pozycję firmy jako dostawcy solidnych i bezpiecznych rozwiązań.
Certyfikat TUV
Certyfikat TÜV, wydawany wyłącznie przez akredytowane i niezależne laboratoria, potwierdza, że wyrób spełnia określone kryteria i zdefiniowane aspekty istotne dla bezpieczeństwa.
Znak GS (niem. Geprüfte Sicherheit) oznacza „sprawdzone bezpieczeństwo” i wskazuje, że produkt spełnia wymagania niemieckiego oraz europejskiego rynku w zakresie bezpieczeństwa, jakości oraz zgodności z niemiecką ustawą GPSG dotyczącą bezpieczeństwa wyrobów i urządzeń. Odpowiednie znaki kontrolne są widocznym dowodem jakości, ułatwiającym klientom wybór produktu, oraz świadczą, że jego jakość została potwierdzona przez niezależną stronę trzecią. Testy obejmują zgodność z międzynarodowymi, regionalnymi i krajowymi normami.
Produkty Alsanit z certyfikatem TÜV dają klientom pewność, że zostały starannie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, jakości oraz zrównoważonego rozwoju.
Patent Nr 220888
Dokument patentowy wydany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, przyznaje prawo do wyłącznego korzystania z wynalazku.
Dokument potwierdza przyznanie patentu i zawiera kluczowe informacje, takie jak numer patentu, tytuł wynalazku, okres ochrony oraz datę jego wydania.
Patent ten potwierdza, że zestaw elementów konstrukcyjnych do mebli, w szczególności do szafek, został stworzony, zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany w Alsanit.
Atest Higieniczny
Atest Higieniczny PZH wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego jest nadawany produktom, które przeszły rygorystyczne badania dotyczące ich składu chemicznego, jakości oraz właściwości mechanicznych.
Proces certyfikacji obejmuje szereg testów i analiz, które sprawdzają, czy wyrób spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Dopiero po uzyskaniu pozytywnych wyników we wszystkich etapach oceny, produkt może otrzymać Atest PZH, co stanowi gwarancję jego bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników oraz ochrony środowiska. Atest ten potwierdza, że przy prawidłowym użytkowaniu produkt nie stanowi zagrożenia i może być bezpiecznie stosowany w codziennym użytku.
Atest stanowi potwierdzenie jakości i bezpieczeństwa użytkowania produktów Alsanit.
Certyfikat PEFC
Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes – w skrócie PEFC – to organizacja której celem jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej. PEFC jest organizacją non-profit, której rozwiązania są stosowane w ponad 39 państwach i ich systemach certyfikacji.
Siłą PEFC są niezależni eksporci, którzy doradzają organizacjom państwowym w jaki sposób zarządzać lasami oraz produkcją opartą o drewno. Celem PEFC jest stworzenie systemu zarządzania zasobami leśnymi, który zagwarantuje przetrwanie obszarów leśnych dla kolejnych pokoleń.
Dostawcy płyt LPW i HPL z produktów któryh korzysta ALSANIT posiadają certyfikat PEFC.
Certyfikat FSC
FSC – czyli Forest Stewardship Council to organizacja non-profit, której celem jest aby cały łańcuch dostaw związany z przemysłem drzewnym zapewniał wysokie standardy ochrony środowiska, etyki, równego traktowania pracowników i odpowiedzialnego używania zasobów leśnych.
To właśnie dzięki takim oddolnym inicjatywom chronione są lasy, a przemysł drzewny, który dla wielu osób kojarzy się z silnym negatywnym wpływem na środowisko a czasem wręcz gospodarką rabunkową przestawiony może być na funkcjonowanie w sposób gwarantujący przetrwanie zasobów leśnych i unikalnych ekosystemów. Siłą FSC jest uzyskanie certyfikatu wyłacznie jeśli wszystkie podmioty z łańcucha dostaw również go posiadają i przedstrzegają najwyższych standardów środowiskowych.
Produkty drewnopochodne kupowane są przez ALSANIT wyłącznie od dostawców posiadających certyfikat FSC.
Certyfikat GREENGUARD
Certyfikat GREENGUARD Gold® potwierdza, że produkty są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji do powietrza. Spełniają wyjątkowo rygorystyczne normy GREENGUARD Children & Schools, co gwarantuje ich bezpieczeństwo dla zdrowia dzieci. Dlatego mogą być używane w szkołach i innych obiektach stworzonych z myślą o najmłodszych
Greenguard Environmental Institute to organizacja pozarządowa, która certyfikuje produkty bez emisji szkodliwych substancji chemicznych. Jej misją jest poprawa zdrowia publicznego i jakości życia poprzez działania skupiające się na polepszaniu jakości powietrza w pomieszczeniach.
Oznacza to, że produkty Alsanit zostały przetestowane i pozytywnie ocenione pod kątem spełnienia rygorystycznych limitów emisji chemicznych.